Dlaczego warto skorzystać z komory normobarycznej?

Jeżeli już pragniemy poprawić kondycję organizmu, jak również cieszyć się rezultatem odmładzającym, to warto skorzystać z innowacyjnego oraz coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest normobaria. Jest to forma pozwalająca na skuteczne dotlenienie organizmu, co przekłada się na korzystne efekty zdrowotne.
Dlaczego warto zadbać o odpowiednie dotlenienie organizmu?
Głównie wszyscy doskonale dociera do nas, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Uczestniczy w głównej mierze w oddychaniu komórkowym. Warto tutaj dodać, że komora normobaryczna stwarza warunki, które pozwalają na efektywne dotlenienie całego organizmu (sprawdź tutaj: komora normobaryczna Uniejów). W komorze normobarycznej występuje wyższe niż naturalnie ciśnienie, a mianowicie 1500 hPa. A dodatkowo, podniesione jest też stężenie gazów naturalnie występujących w atmosferze, a zatem wodoru, dwutlenku węgla a także tlenu (zobacz: normobaria Łódź). Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym ułatwia dotarcie tlenu do każdej komórki organizmu. Jednakże wodór funkcjonuje antyoksydacyjnie, a więc w sposób aktywny uczestniczy w oczyszczanie organizmu z toksyn. Synergiczne działanie ciśnienia, jak także podwyższonego stężenia gazów występujących w atmosferze daje bardzo dobre efekty. Należy podkreślić, że tlenoterapia na prawdę często stosowana jest jako uzupełnienie terapii leczniczych, jak także stosowana przez sportowców, ponieważ daje dobre rezultaty w regeneracji a także rewitalizacji organizmu. Prócz tego wspomaga również funkcje poznawcze oraz fizyczne.

Źródło: normobaria.