Podpis kwalifikowany – zastosowanie

Coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają między innymi podpisywanie, jak także przesyłanie umów klientom a także kontrahentom. Takim właśnie praktycznym rozstrzygnięciem jest podpis kwalifikowany poznań, który dzięki platformie www możemy zyskać szybko, dzięki przeprowadzonej przez konsultanta wideo weryfikacji tożsamości.
Pieczęć i podpis elektroniczny – co musimy wiedzieć na ich temat?
Na początku należy wyjaśnić, że pieczec elektroniczna poznań jest odpowiednikiem podpisu kwalifikowanego dla osób fizycznych, natomiast pieczęć tyczy się osób prawnych, a zatem np spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych czy też urzędów a także instytucji.

Należy jednakże pamiętać, że co do zasady pieczęć oraz podpis mogą być stosowane na różnorakich typach dokumentów, a więc na przykład fakturach wystawianych elektronicznie, powiadomieniach, polisach, wyciągach bankowych, powiadomieniach urzędniczych. Warto dodać też o tym, że podpis kwalifikowany poznań może być stosowany na dokumentacji firmowej, prócz tego może służyć do autoryzowania transakcji. Trzeba wspomnieć również o tym, że daje możliwość nam dostęp do serwisów majątkowych. Ponadto, zarówno podpis elektroniczny, jak również pieczęć kwalifikowana są narzędziami służącymi do podpisywania dokumentów, które uznawane jest na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Jest to narzędzie zgodne z aktualnymi przepisami oraz certyfikowane, które gwarantuje autentyczność oraz wiarygodność przesyłanych dokumentów.

Więcej informacji: pieczec kwalifikowana poznań.