Kiedy należy wykonywać lub kupić katalogowanie swojej strony www?

Właściwie każdy zakładający swoją stronę w sieci monitoruje ilość wejść na jego stronę , a oprócz tego jej popularność. W sumie chodzi wszak o dotarcie do możliwie największej liczby osób. Ażeby serwis miał jakiś sens bytu należy postarać się zagwarantować mu jak największy ruch odwiedzin, do czego z kolei prowadzi właściwe rozreklamowanie strony.

Zdobycie pierwszych miejsc w wyszukiwarce internetowej nie należy do łatwych czynności reklamowych. Za emitowanie strony na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych są odpowiedzialne złożone algorytmy wyszukiwarek , a oprócz tego liczba skierowanych odnośników do naszej strony.

Jednym z elementów pozycjonowania jest dodanie strony do jak największej liczby katalogów które posłużą w kolejnej części pozycjonowania.
Skuteczne pozycjonowanie wymaga teraz coraz większych nakładów pracy umysłowej. Przeważnie, nie wystarcza już prosta optymalizacja skryptu i zwyczajne katalogowanie stron.
Dodawanie wpisów do różnorakich katalogów jest jedną z wielu możliwości pozycjonowania która daje znaczną sposobność zwiększenia ilości linków do mojej strony, ponieważ raczej żadna osoba nie jest w stanie stwierdzić ile katalogów stron znajduje się aktualnie w internecie.

Katalogów w sieci jest pełno dlatego bardzo łatwo można podnieść swoją witrynę, oczywiście jedną z bardziej poważnych rzeczy jest ranking katalogów w wyszukiwarce, czym większy PR katalogów tym nasza strona prężniej będzie się rozwijać, a cyfra odsłon zapewne wzrośnie bardzo szybko. Musimy pamiętać, że oprócz ilości katalogów do których dodamy stronę trzeba zadbać o porządne opisy które będą stanowiły ważną część naszego wpisu w katalogu i to w chwili obecnej na niego zwracać uwagę będą użytkownicy.

Jakie cechy pozwolą na odróżnienie mocnego katalogu od kiepskiego? Zacznijmy od wieku – im bardziej wiekowy katalog, tym z reguły posiada wyższy TrustRank a także jest porządniej podlinkowany. Niekoniecznie należy ponadto spoglądać na wskaźnik PR, który stracił już swoje praktyczne wykorzystanie, natomiast wysoki PR przenigdy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Idea pozycjonowania poprzez katalogowanie opiera się na ” oszukaniu ” crawlera Google w ten metodę, ażeby podpowiedzieć automatowi to, że dana strona staje się coraz bardziej znana i popularna pośród użytkowników Internetu.

Wartościowa strona musi posiadać równie wartościową reklamę w tym przypadku chodzi nam o efektywne pozycjonowanie a konkretnie katalogowanie. Prowadzę własne strony i od niedawna postanowiłem założyć swój katalog. Chciałem w ten metodę tworzyć niejako swoje zaplecze interesujących i wartościowych stron. Pomysł okazał się skuteczny, gdyż osoby dokonujące wpisów, przedstawiają mi nie raz bardzo ciekawe strony, które nie tylko akceptuję niemniej jednak też przeglądam ich zawartość. Takich stron pewnie bym prędko nie znalazł, gdyż rozpoczynają one dopiero karierę w internecie.

Najlepszymi linkami są linki pochodzące z naszego zaplecza pozycjonerskiego. Znaczy to, że najlepiej tworzyć własne dodatkowe strony na różnych domenach, tematycznie powiązanych ze stroną pozycjonowaną. Na stworzonych wortalach zapleczowych umieszczamy linki do naszego głównego serwisu. Jest to czasochłonne zajęcie, niemniej jednak zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich wymienionych możliwości zdobywania linków.