Pozycjonowanie stron www – trzy sposoby na odpowiedni efekt

Pozycjonowanie z całkowitą czyli stu procentową pewnością nie jest najłatwiejszą sprawą. Zwłaszcza, gdy mamy oprócz tego pełno osobistych zajęć i zaległych projektów „na wczoraj”. Dlatego również przedstawiamy trzy sposoby na pozycjonowanie własnych stron tak, aby efekty były całkiem szybkie i stabilne.

1. Pozycjonowanie strony za pośrednictwem katalogów. Ale uwaga! Nie chodzi o żmudne, nudne i czasochłonne wpisywanie własnej strony do każdego możliwego katalogu. Znacznie lepszym wyjściem jest skupienie się na 10-20 katalogów, niemniej jednak wyłącznie tych płatnych lub portali typu ogłoszenia usług. Fakt, że należy wysłać smsa za wiele zł ze znakomitym skutkiem zniechęca część ludzi do płacenia za znalezienie się w takim katalogu, a to w połączeniu z faktem, że płatne katalogi są o wiele lepsze niż darmowe, sprawia, że mniejszym nakładem czasu, zyskujemy lepsze efekty. A dodatkowo dodanie strony do kilkunastu katalogów to pomijalnie nieduży wydatek.

2. Pozycjonowanie strony za pośrednictwem strony wykop.pl. Ale znowu uwaga! Nie chodzi po prostu o dodanie pubudzającej ciekawość zawartości na ten serwis, ponieważ linki tam i tak posiadają atrybut no-follow. Chodzi o stworzenie treści, która będzie na tyle kontrowersyjna, że będą się do niej odnosić ludzi na prywatnych blogach dając linki do naszego serwisu. Jest to metoda w mniejszości wypadków stosowana, ale diabelnie skuteczna, o czym świadczy fakt, że wielu zagranicznych bloggerów z powodzeniem tak w tej chwili robi (z całkowitą czyli stu procentową pewnością za pośrednictwem odpowiednika serwisu wykop.pl, czyli zazwyczaj Digga).

3. Pozycjonowanie strony za pośrednictwem chłopcy i dziewczęta trzeciej. Zwyczajnie! Zamiast skupiać się na pozycjonowaniu własną pracą, za niewielką opłatą zlecamy tę usługę firmie (a jeszcze całkiem dobrze osobie) trzeciej. Z całą pewnością nie korzystamy z dużych firm, a z tych, która muszą być tanie, żeby ogólnie rzecz biorąc posiadać klientów, a które jednocześnie pozycjonują tożsamo skutecznie jak duże firmy. Osoby takie bez kłopotu znajdziemy np. w portalach aukcyjnych lub na portalach z usługami lub ogłoszeniami drobnymi.