W jaki sposób dobrać właściwy komputer?

Komputery stały się bardzo ważną częścią naszego życia, bez z nich coraz nie najłatwiej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy wręcz robienie opłat. Nic zatem dziwnego w tym, że właściwie każdy z nas pragnie posiadać dobry i przyszłościowy sprzęt. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się małe netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje natomiast pytanie czy taki niewielki komputer sprawdzi się również w innych sytuacjach? W jaki sposób najlepiej tak, netbooki pomimo skromnej obudowy kryją w sobie całe mnóstwo efektownych technologii zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak na przykład laptopy mogą mieć sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 albo 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnych plików. Kolejną dobrą właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki posiadają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą mieć wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i wszelakiego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a też perfekcyjnie mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinieneś kierować się podczas zakupu laptopa dla fana gier komputerowych? Na naszym rynku mnóstwo jest tego typu sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do budowy wyrachowanych projektów a również do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego także laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo niebagatelnych funkcji. Głównie potrzebna jest mocna karta graficzna, najlepiej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą zasadniczą. Niezbędna jest też własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć nawet te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. A przy tym laptopy dla graczy to szybkie procesory, w chwili obecnej w wielu przypadkach stosuje się technikę dwu albo trzyrdzeniową. Równie znacząca jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi umieją przesiedzieć przy jednej grze wręcz kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie może być zbyt mała. O ile wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej natomiast strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie istotną funkcją jest także duża pamięć operacyjna oraz dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis laptopów poznań.