Przyjemny sport

Dużo osób uważa, że jazda na rowerze jest mało aktywnym sportem, który nie przynosi praktycznie nic dobrego. A przecież tak wcale nie musi być! Z całą pewnością jeśli poruszamy się na takim pojeździe w sposób rekreacyjny, nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów i wyników. Co wiec zrobić, żeby rowery kreidler przyniosły nam wiele korzyści?

Po prostu postawmy na trening interwałowy. To on najbardziej funkcjonuje na kondycję, siłę oraz dodatkowo wspomaga budowę mięśni. A w wielu przypadkach sądzimy, że tego rodzaju ćwiczenia możemy wykonywać wyłącznie na siłowniach i specjalnych salach sportowych. A tak wcale nie musi być. Intuicyjny rower na pewno nam wystarczy, aby utworzyć efektywny trening interwałowy. Odwiedźmy wiec sklep rowerowy i zainwestujmy w wybrany pojazd. Jak następnie na nim się poruszać? Trening interwałowy wymaga od nas sporego wysiłku, dlatego wystarczy go wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Na początku jak najszybciej pedałujmy na rowerze przez 1 minutę. W późniejszym czasie przejdźmy do spokojnej jazdy, która powinna trwać 3-4 minuty. Taki cykl powtórzmy min. 6 razy. Jest to bardzo intensywny trening, dzięki któremu szybko zauważymy pozytywne rezultaty mojej pracy. Wzmocnimy mięśnie oraz ogólną siłę i w szybki sposób poprawimy swoją kondycję.

By uprawiać treningi interwałowe, wystarczy odwiedzić serwis rowerowy Szczecin i zakupić zwykły, dwukołowy pojazd. Następnie powtarzajmy tego typu ćwiczenia min. 2-3 razy w tygodniu. Taka ilość ze stuprocentową pewnością wystarczy, aby szybko zacząć zauważać pozytywne zmiany w ogólnej sprawności.

Sprawdź: serwis rowerowy Szczecin.