Wybór trumny- element organizacji pogrzebu

Śmierć to zawsze smutne, rozdzierające przeżycie. Strata bliskiej nam mężczyźni i kobiety pozostawia w naszym życiu dużą pustkę, w szczególności jeżeli byliśmy ze zmarłym w bardzo ciepłych stosunkach. Pragnąc ukoić nasz ból w żałobie i godnie uhonorować pamięć zmarłego, staramy się zaplanować ceremonię pogrzebową tak, aby była ona odzwierciedleniem naszego szacunku , a oprócz tego serdecznych uczuć dla denata.

Osoby, które kładą nacisk na stosowny wygląd, z pewnością powinny zainteresować listwy ozdobne do trumien. Listwy takie dodają trumnie elegancji i stylu, jednocześnie unikając co więcej charakteru „taniej ozdóbki”, czym naruszałyby powagę i dostojność pogrzebu. Jeżeli już zmarłym jest dziecko, należy pomyśleć o udekorowaniu jego ostatniego łoża w nieco bardziej dziecięcym stylu. Przydatne tutaj mogą okazać się koraliki do trumien, dzięki którym możemy nieco ocieplić zimny i surowy wygląd trumienki. Z kolei trumnę dziewczęcą przyozdobić mogą warkoczyki drewniane, które przywodzą na myśl kojącą niewinność oraz dodatkowo przyjemność.

Ozdabianie trumien ma możliwość niektórym wydać się dziwne, oburzające albo obrazoburcze, lecz w istocie rzeczy tak nie jest. Wszystkie starania, które podejmujemy wokół ceremonii pogrzebowej, czynimy przecież z analizują o naszych bliskich zmarłych i o tym, ażeby ostatnie pożegnanie odbyło się w metodę jak najlepiej godny. Tak, jak różnorakie i wielobarwne umieją być Ci relacje w życiu, takie mogą być także w obliczu śmierci – najlepiej zaś liczy się pamięć o zmarłych i wszystkie spędzone razem chwile.

Zobacz: koraliki do trumien.